Türkiye’de her mevsim canlı olan kültür-sanat dünyası, 2021 yılı Ağustos ayında da normalleşmenin etkisiyle hız kesmiyor. Birçok kentte gerçekleşecek etkinlikler hakkında bilgi almak ister misiniz? Pandemi döneminde tiyatro sahnelerini, sinema gösterimlerini ve açık hava etkinliklerini çok özleyen sanatseverler için Ağustos dolu dolu bir ay olacak!  Pandemi önlemlerinin alındığı ve gerekli koşulların sağlandığı etkinliklerin çoğunun açık havada gerçekleşeceği ve katılımın yoğun olacağı ön görülüyor 🙂

İstanbul’daki Ağustos Etkinlikleri

  • Kundura Sinema ve Sahne ekibi, Beykoz Kundura’da “Bir Yaz Gecesi Festivali”ni düzenliyor. Festival, 16 Temmuz-30 Eylül 2021 tarihleri arasında tüm müzik ve sinema tutkunlarını Beykoz’a davet ediyor. Sessiz filmlere, belgesellere ve birbirinden özgün filmlere doyacağınız bu festivalde, salgın önlemleri de gerektiği şekilde alınacak.
  • Sanat arenasında âdeta gelenekselleşen ve 40 senedir dünyaca ünlü müzisyenleri İstanbul’da buluşturan İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos-16 Eylül 2021 tarihleri arasında 14 farklı açık hava mekânında sizleri bekliyor olacak. Festival sayesinde, İstanbul’da, normalleşme döneminde müzikle ruhunuzu doyurabilirsiniz.
  • Pera Müzesi’nde “Çevrim içi Yaz Atölyeleri 4 Ağustos-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor. İki önemli sergiden yola çıkılarak düzenlenen etkinlikler ve atölyeler 7-12 yaşlarındaki sanatseverler için bulunmaz bir fırsat! Çevrim içi gerçekleşecek etkinliklere farklı illerden de katılım mümkün.
  • Tiyatro Kooperatifi tarafından düzenlenen “Yaz Buluşmaları”nın gerçekleşme tarihi 2 Ağustos-25 Ağustos 2021. Tiyatro oyunlarını Fenerbahçe Parkı, Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro ve Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da izleyebilirsiniz. Biletinizi alırken özel tiyatrolara ve tiyatro emekçilerine pandemi sürecinde destek vermiş olacaksınız.

Türkiye’nin Çeşitli Kentlerinde Kültür ve Sanat

  • Caz müzisyenleri bu sene de Bozcaada Caz Festivali’nde olacak. 20-22 Ağustos 2021 tarihleri arasında cazseverler hem Bozcaada’ya hem de müziğe doyuyor. Kalben, İlhan Erşahin ve Büyük Ev Ablukada gibi birçok müzisyen festivalde sahne alacak. Oturan dinleyiciler için numarasız ve mesafeli oturma düzeniyle, ayaktaki dinleyiciler için zemine işaretli alanlarla sosyal mesafe kuralları uygulanacak. Ada rüzgârı ve üzüm bağları da festivalin diğer güzellikleri…
  • TÜİK’e göre Türkiye’nin en mutlu şehirlerinden biri olan Sinop’ta, 5-8 Ağustos 2021 tarihleri arasında Kuzey Fest gerçekleşiyor. İşte, festivalde sahne alacak bazı müzisyenler: Pentagram, Edip Akbayram, Manga, Sagopa Kajmer ve Gazapizm. Şehirdeki müzelere uğrayabilir, denizde serinleyebilirsiniz.
  • İzmir’de Bergama Tiyatro Festivali, bu sene 26-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleşiyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkısıyla düzenlenen organizasyona katılabilir, birçok oyunu büyülü Bergama sahnesinde izleyebilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası, Bergama Kültür ve Sanat Vakfı ve Ne Yerde Ne Gökte Derneği de festivale destek olan kurumlar arasında. Önemli tiyatro eserlerinin sahneleneceği festivalde farklı sanat disiplinlerinden etkinliklere de katılabilirsiniz.
  • Kendinizi fotoğraf konusunda geliştirmek istiyorsanız bu atölye tam size göre! 2-4 Ağustos 2021 tarihleri arasında, üç gün boyunca Tolga Yarıcı’nın düzenlediği fotoğraf atölyesine katılabilirsiniz. Acele etmenizde fayda var çünkü Gümüşlük Akademisi Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek atölyede kontenjan sınırlı.

Bürotime, sanatı ofise taşıyan tasarımlarıyla her an yanınızda. Modern sanattan esinlenen tasarımların kullanıldığı mobilyalarla ofisinizde estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ofis mobilyası alanındaki sektörel çözümler için Bürotime’a danışın.