Modern sanat kavramı hayata farklı deneyimleri davet ederken Ağustos ayı boyunca sanat, tasarım, çevre ve sürdürülebilirlik temaları çerçevesinde katılabileceğiniz birçok etkinlik bulunuyor. Alışılmışın dışında bir deneyim sunan Sessizlikte Diyalog sergisi Türkcell Diyalog Müzesi’nde sizleri bekliyor.

Karanlıkta Diyalog Deneyimsel Sergisi ise yine aynı yerde görme dışındaki duyularınızı harekete geçirecek bir deneyim sunuyor. İki sergiyi de 1 Ağustos 2018 tarihinde ziyaret edebilirsiniz. 5 Nisan – 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında Pera Müzesi’nde İstanbul’da Deniz Sefası adlı sergi devam ediyor

 Ağustos Ayında Müzikle Dolu Günler

Müzik etkinliklerinde Hamburg çıkışlı Diynamic Festival elektronik müzik sahnesinin en iyilerini dinleyebileceğiniz bir festival olarak prestijli etkinliklerin adresi Kafes’te 4 Ağustos 2018 tarihinde dinleyiciyle buluşuyor. Efsanevi Oasis grubunun kurucusu ve solisti Liam Gallagher’ı 14 Ağustos 2018 tarihinde İstanbul Blue Night Presents: Liam Gallagher etkinliğinde dinleyebilirsiniz.

Charm Music ve Epifoni Organizasyonuyla düzenlenen Play etkenliği kapsamında yeni nesil elektronik dans müziğinin en iyileriyle buluşabilirsiniz. Etkinlik 3 Ağustos 2018’de Küçükçiftlik Park’ta.

 Ağustos Ayından Unutulmayacak Sergiler

Borusan Contemporary’de 19 Ağustos’a kadar ziyaret edebileceğiniz oldukça etkileyici bir sergi daha var. Ünlü Japon-Amerikalı sanatçı Mika Tajima’nın Negatif Entropi serisi, Meridyen (İstanbul ve Güçlü Dokunuş (Manu Dextra Sinistra, Yatay) çalışmaları Borusan Contemporary ve New Museum işbirliği ile sunuluyor.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencilerinin 12 farklı zanaat atölyesinde ustalarla birlikte ürettikleri tasarımların sergilendiği Objects of Şişhane sergisi Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi, Beyoğlu Sineması ve Suriye Pasajı’nda bulunan SUPA/Manzara İstanbul’da, 12 Ağustos tarihine kadar ziyaret edilebiliyor.

 

Çocuklarla Birlikte Ağustos Ayında Katılabileceğiniz Etkinlikler

Gelişim Atölyesi’nin düzenlediği Minyatür Evler Tasarım Atölyesi çocuklarla birlikte katılabileceğiniz etkinlikler arasında yer alıyor. 29 Ağustos Çarşamba günü düzenlenen etkinlikte ebeveyn ve çocukların birlikte bir minyatür ev tasarlaması sağlanıyor.

Çocuklar için 25 Haziran – 17 Ağustos arası sanat , müzik ve doğa sporlarını bir arada bulabilecekleri Wapıyon Yaz Programı da farklı bir alternatif sunuyor. Etkinlik Uniq İstanbul’da gerçekleşiyor. Çocukları bu etkinliğe getirenler için 16 Temmuz – 31 Ağustos Tarihleri arasında ziyaret edebilecekleri Joan Mıro Litografi ve Gravür sergisi de Uniq İstanbul’da yer alıyor.

İstanbul Modern 7-12 yaş arası çocuklar için 2 Temmuz – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında sanat dolu etkinlikler düzenliyor. Sessiz Film Atölyesi, Resimler ve Kostümler Atölyesi gibi çocukların ilgisini çekecek birçok atölye bu tarihler arasında İstanbul Modern’de!