Son yıllarda gittikçe daha fazla tercih edilen evden çalışma yöntemi ile birlikte çalışma alanlarını düzenli tutmanın önemi de her geçen gün artmaktadır. Evinizdeki çalışma alanının düzenli ve konforlu olması birçok açıdan avantaj kazanmanızı sağlar. Home ofis dekorasyonu oluştururken bazı noktaları göz önünde bulundurmak özellikle verimli çalışma açısından oldukça faydalıdır. İşte çalışma alanınızı düzenli tutmada yararlanabileceğiniz ipuçlarından bazıları…

1- Kompakt Eşyalar Tercih Edin

Evdeki çalışma alanının düzenli olmasını sağlayan en önemli noktalardan bir tanesi kompakt eşyalar kullanmaktır. İşlevsel yapıda olan ve fazla yer kaplamayan eşyalar ile çalıştığınız alanı oluşturmanız alan yönetimini konusunda size kolaylık sağlar. Ayrıca hareket esnekliği kazandıran eşyalar ile çalıştığınız alanı konforlu bir ortama dönüştürebilirsiniz.

2- Depolama Alanları Yaratın

Çalışma odası düzeni oluştururken depolama alanlarını belirlemek hem ortamı düzenli tutmayı hem de eşyalara rahatça ulaşmayı sağlar. Alternatif depolama çözümlerinin olduğu çalışma alanları ortamdaki fazlalıkları kolayca toparlamayı da mümkün kılar. Böylece çalışma masası kısa sürede ferah bir yüzeye kavuşur.

 

3- Geniş Bir Masa Kullanın

Çalışılan alanın düzenli tutulması için en kritik hususlardan biri de geniş bir masa tercih etmektir. Masanın geniş olması çalışırken ihtiyaç duyduğunuz gereçleri kolayca bulmanızı ve düzenlemenizi rahatça tamamlamanızı sağlar. Aynı zamanda masanın geniş yapıda olması çalışma alanının karmaşıklaşmasının önüne geçer.

4- Açık Raflar Tercih Edin

Home ofis dizayn denildiğinde akla ilk gelen şeylerden bir tanesi olan açık raflar, depolama ihtiyacını kullanışlı bir şekilde çözmek isteyenler için idealdir. Çalışma materyallerini düzenli bir şekilde muhafaza etmenizi sağlayan açık rafların diğer bir kazanımı ise eşyalara rahatça ulaşmayı sağlamasıdır.

5- Rahatça Taşınabilir Ürünlere Yer Verin

Çalışma odasını düzenli tutma noktasında kolayca taşınabilen eşyalar tercih etmek büyük kolaylık sağlar. Materyalleri taşımak veya düzen değişikliği yapmak istediğinizde hareket esnekliği sunan eşyaların avantajlarından faydalanabilirsiniz. Çalışma alanındaki dağınıklığın hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlayan kompakt, hafif ve tekerlekli ürünleri tercih etmeye özen gösterin.

6- Konforlu Hissettiren Bir Dekorasyon Yaratın

Home ofis dekorasyon fikirleri arasında çalışma odanızda konforlu hissedeceğiniz detayları göz önünde bulundurabilirsiniz. Rahat hissettiren bir dekorasyon oluşturulması düzenin daha kolay devam ettirilebilmesini mümkün kılar. Özellikle zamanınızın büyük çoğunluğunu geçireceğiniz sandalye ve masanın uyumlu olmasına özen göstererek istediğiniz düzenin korunmasını sağlayabilirsiniz.

7- Alternatif Noktalar Oluşturun

Çalışma alanlarının düzenli tutulması noktasında yaratılan alanın atmosferi son derece önemlidir. Evinizdeki ferah ve konforlu alanları çalışma alanı olarak belirlemeniz işlerinize daha rahat odaklanmanıza yardımcı olur. Böylece hem daha verimli bir şekilde çalışabilir hem de çalışma ortamınızı düzenli tutabilirsiniz.

8- Kablo Düzenleyici Kullanın

Çalışma odası tasarımında teknolojik aletlerde ihtiyaç duyulan kablolar dağınık bir görüntüye yol açabilir. Hem bu dağınıklıktan kurtulmak hem de daha güvenli bir çalışma ortamı elde etmek için kablo düzenleyici kullanabilirsiniz. Çalışırken kullandığınız gereçlerin kablolarını düzenli bir şekilde saklamanızı sağlayan ürünlerden sizin için ideal olanı kolayca bulabilirsiniz.

9- Dekorasyona Pano Ekleyin

Home ofis dekorasyonuna pano eklemek çalışma ortamının düzenli tutulmasına yardımcı olan hususlardan bir tanesidir. Organize bir şekilde çalışmayı sağlayan mantarlı veya delikli panolar bazı materyallerin masada yer kaplamasının da önüne geçer. Hem hoş bir görünüm hem de tertipli bir ortam sağlayan panolar ile arzu ettiğiniz çalışma odanızı oluşturabilirsiniz.

10- Aksesuarları Bir Arada Düzenleyin

Çalışma odanızda bulunan aksesuarların düzeni ortamın dağınık görünmemesini sağlar. Aynı zamanda aksesuarların birbirine yakın şekilde düzenlenmesi çalışmak için daha fazla alana sahip olmanıza yardımcı olur. Aksesuarların tertipli durması çalışma ortamınıza şık bir görünüm de kazandırır.

Bürotime, çalışma ortamlarının hızla değiştiği bugünlerde birbirinden kullanışlı home ofis çözümleri sunarak istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Evinizde verimli bir şekilde çalışırken konforlu hissetmenizi de mümkün kılan ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Tarzınızı yansıtacak ve çalışma motivasyonunuzu artıracak ürünleri shop.burotime.com üzerinden dilediğiniz an inceleyebilirsiniz.