Pek çok kişi yeni bir mobilya, ofis veya ev eşyası satın alırken yalnızca maliyet, stil, renk ve ölçüyü dikkate alır. Peki ya seçilen ürünün ofis veya ev ortamına taşıma riski olan zararlı kimyasalların seviyesi hakkında bir fikriniz var mı? İç hava kalitesinin en büyük faktörlerinden biri, mobilya, yapı malzemeleri ve elektronik ekipmanlardan kaynaklanan kimyasal emisyonlardır. Bu emisyonlar ise çeşitli sağlık ve ekosistem sorunlarına neden olabilir. İşte burada Greenguard Sertifikası devreye girer. Greenguard Sertifikası, daha sağlıklı iç mekân hava kalitesi ve sürdürülebilir üretim standartları oluşturulmasına katkıda bulunabilir. Bu yazıda Greenguard Sertifikası’nın ne olduğunu ve önemini detaylı olarak keşfedebilirsiniz.

Greenguard Sertifikası Nedir?

Amerika Standartlar Enstitüsü kapsamındaki Greenguard Organizasyonu, düşük emisyon yayan ürün ve malzemeleri onaylayarak iç mekânlarda kimyasal ve sağlığa zararlı madde maruziyetini azaltmayı amaçlayan üçüncü taraf bir kuruluştur. Greenguard Sertifikası, bir mobilya veya tekstil ürününün iç mekân havasına uygun, düşük uçucu organik madde (VOC) emisyonları düzeyinde olduğunun test edildiği ve onaylandığı anlamına gelir.

Greenguard Gold Sertifikası ise çocuklar ve yaşlılar gibi yüksek hassasiyet seviyesindeki kişilerin bulunduğu ortam için daha sıkı ve yüksek kimyasal emisyon standartları uygular. Bu nedenle özellikle kreşler, sağlık kuruluşları ve okullar gibi hassas kişilerin yaşadığı yerlerin iç mekân hava kalitesini ele alan bir standarttır. Nitekim Greenguard Gold sertifikalı ürünler bu altın standart işaretini elde etmek için standart sertifikadan bile daha fazla kimyasal için test edilmiştir.

Greenguard Sertifikalı Ürünlerin Önemi

Bir ürün onaylandıktan sonra Greenguard Sertifika logosu, ürünün ambalajında veya web sitesinde görüntülenebilir. Bu şekilde bir ürünün Greenguard Sertifikası olup olmadığını hızlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Ayrıca Greenguard Sertifikalı ürünler tercih etmenin önemini keşfederek mobilya seçim kriterleriniz arasında neden yer almasını gerektiğini öğrenebilirsiniz.

  • Düşük emisyonlu, tüm zararlı maddelerden arındırılmış ve uzun ömürlü ürünleri hızlı bir şekilde belirlemenizi sağlar.
  • Üretimleri sırasında ekosisteme zarar vermeyen ve geri dönüştürülebilir ahşap gibi doğal malzemelerden üretilmiştir.
  • Sizin, çalışanlarınızın veya ailenizin potansiyel olarak zararlı kimyasalların en düşük seviyesinde oluşan ortamlarda yaşayabileceğiniz anlamına gelir.

Bürotime Greenguard Gold Sertifikalı Ürünleriyle Sağlığınızı Düşünüyor

Sürdürülebilirlik, çevreye saygı ve anlayış tüm üretimdeki süreçleri ve malzemeleri bütünsel bir farkındalık çerçevesinde nihaî tüketicilerle paylaşmak anlamına gelir. Bürotime, tüm üretim felsefesini insan ve sürdürülebilirlik merkezli tasarım bilinci çerçevesinde kurgular. Bürotime’ın amacı, tüketicilerin evleri veya ofisleri için satın aldıkları ürünlerin sağlıkları ve çevre üzerindeki etkileri konusunda bilinçli karar vermelerine destek olmaktır. Bu doğrultuda, kendinize, çalışanlarınıza, sevdiklerinize ve ailenize en iyi seçimleri yapabilmeniz için Greenguard Gold Sertifikalı mobilya ve koltuk grubu ürünler sunmaktan gurur duyar. Üstelik yenilikçi ve proaktif misyonu sayesinde, 2014 yılında Greenguard Sertifikası standartlarında üretim yaptığı tescillenen Türkiye’nin ilk mobilya markası olma ayrıcalığına sahiptir.

Greenguard Gold Sertifikası standartları çerçevesinde Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 140 bin metrekarelik Bürotime tesislerinde kullanılan malzemeler ve üretim teknikleri, çevresel sürdürülebilirlik ve iç hava kalitesi için yüksek standartlara uygundur. Bu da Bürotime’ın mobilya ve koltuk grubu ürünlerini evler, ofisler ve başka tüm ortamlar için mükemmel kılar. Yenilikçi ve yüksek teknolojili Bürotime mobilyalar iç mekân havasını temiz tutarken aynı zamanda özgün stili ile her türlü ofis tipine ve farklı kuşakların ihtiyaçlarına uyum sağlar. Siz de havanın taze ve sağlıklı kalmasını sağlamak için istenmeyen kimyasalların emisyonlarını sınırlayan Greenguard Gold Sertifikalı Bürotime ürünleri ile ev ve ofis ortamınızı yenileyebilirsiniz.