Dünyanın en ünlü ve en özel şehirlerinden biri olan İstanbul, Nisan ayında da kültür, sanat, tasarım, bienal gibi etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Bu güzel etkinliklerden öne çıkanları sizler için derledik;

Kemal İskender – Londra 1977 & İstanbul 2017

Kemal İskender’in 11. kişisel sergisi 21 Nisan 2018 Cumartesi gününe kadar Akademililer Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşmaya devam edecek.

Londra 1977 – İstanbul 2017” adlı sergi, Kemal İskender’in 40 yıllık çalışmasını kapsıyor ve ziyaretçileri büyülemeyi bekliyor. Kemal İskender’in Londra ve İstanbul’daki çalışmaları arasında; desen, sulu boya, guaj ve yağlı boya olmak üzere birçok farklı teknikte otuz beş eser yer alıyor.

Candan Erçetin Konseri

Başarılı sanatçılardan biri olan Candan Erçetin, güçlü yorumu ve dillerden düşmeyen şarkıları ile Nisan ayında sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Atlantis Yapım iş birliği ile gerçekleşecek olan konser, Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında 10 Nisan 2018’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’da olacak. Candan Erçetin konseri keyifli bir akşam geçirmek için ideal bir tercih olacaktır.

20. Yüzyıl Müziği

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda gerçekleşecek olan 20. Yüzyıl Müziği konseri, 9 Nisan 2018 tarihinde meraklılarına unutulmayacak anlar yaşatacak. Pilsen Konservatuvarı hocalarından biri olan, Roman Fedshuk’un pek çok birincilik ödülü bulunuyor. Metin Ülkü ise çoğu Türk bestecisinin eserlerinin ilk seslendirmelerini yapan isimlerden biri. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam eden piyanistin oldukça ilgi gören pek çok şan-piyano düzenlemeleri gibi kayıtları bulunuyor. S. Prokofyev, B. Bartok ve C. Debussy 20. yüzyılın ilk yarısında birbirlerinden oldukça farklı stillerde keman-piyano için eserler yazmışlardır. Bu başarılı kişilerin yaptıkları birçok besteciye esin kaynağı olmaktadır. Özcan Sönmez ise aslı orkestra eşliğiyle bir keman konçertosu olan eserini bu konser için bir duo düzenlemesi şeklinde yeniden kaleme almıştır. Tam bir müzik şöleni yaşamak ve ruhunuzu dinlendirmek isterseniz bu operayı kaçırmayın.

Minik Şefler (5-9 yaş)

Nisan ayında çocuklar da unutulmuyor ve onlara özel birbirinden güzel etkinlikler hazırlanıyor. Hiç şüphesiz ki yenilen en lezzetli yemek, çocuğunuz ile birlikte yapacağınızdır. Mutfağın küçük şefleri aileleri ile birlikte İntema Yaşam Akademi’de leziz tarifler deneyecek. Böylece hem öğrenecek hem keyifli vakit geçirecek hem de diğer çocuklar ile iletişime geçerek sosyalleşece. Hazırladıkları yemekleri de afiyetle yiyecekler. 5-9 yaş arası çocukları kapsayan bu güzel etkinlik 1 Nisan 2018’de İntema Yaşam Akademi‘de gerçekleşecek.

En güzel ve güncel kültür-sanat etkinlik takvimini bürotime.blog‘dan takip edebilirsiniz 🙂