Kasım ayında, sanat ile çevre ve sürdürülebilirlik temalarını harmanlayan pek çok kültür-sanat etkinliği, meraklısıyla buluşuyor. Bu etkinliklerden haberdar olmak, onlara katılmak, hatta bizzat programlarında yer almak istiyorsanız  bürotime.blog’un derlediği Kasım ayı etkinlik ajandasına göz atmadan geçmeyin! 🙂

Sanat Dönüştürür

Bu sene 16.’sı düzenlenen İstanbul Bienali, “Yedinci Kıtateması etrafında şekillenen birbirinden etkileyici çalışmaları 10 Kasım 2019’a kadar ziyaretçileriyle buluşturmaya devam edecek. 26 ülkeden 57 sanatçının katılımıyla gerçekleşen bienal, ziyaretçilerini ekolojik sorunlar karşısında sanat odaklı ve dik bir duruşa davet ediyor.

Bu yıl 29. kez düzenlenen “Artist İstanbul” ise; 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gezilebilir. Dokuz gün boyunca devam eden Artist 2019 kapsamında yüzlerce sanatçının çalışmaları 12.000 m²’lik salonda sergileniyor.

Kitapseverlerin iple çektiği Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı‘nın 38. yılındaki ana teması Edebiyatımızda 50 Kuşağı. Her zaman olduğu gibi TÜYAP’ta düzenlenen etkinlik, 2-10 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuara 800’ün üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılması bekleniyor.

Lüks ve tasarım mobilyalardan zücaciyeye ve ev tekstiline kadar birbirinden değerli iç tasarım ürünlerinin sergilendiği, dekorasyon sektörünün öncü fuarlarından olan CNR Imob Objet, 5 Kasım 2019 tarihinde CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açıyor. Türkiye’nin en havalı fuarlarından biri olan CNR Imob Objet, 10 Kasım 2019 tarihine kadar ziyarete açık.

Kasım ayının diğer önemli iki etkinliği ise; Brand Week İstanbul ve Design Week Turkey. Geleceği tasarlamak teması çerçevesinde buluşan bu etkinlikler; sanatçıları, bilim insanlarını, iş dünyasını ve kültür – sanatseverleri bir araya getiriyor.

Görsel: brandweekistanbul.com
Brand Week İstanbul ile Gelecek Bugünden Başlıyor

Her yıl farklı bir tema çerçevesinde şekillenen Brand Week İstanbul’un bu seneki konukları, geleceği tasarlamaya ve değişimi yaratmaya aday herkes!

4-8 Kasım 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikler dizisinin hedefi, dev bir ekonomi ve finans merkezi olan İstanbul’u aynı zamanda bir yaratıcılık üssü olarak konumlandırmak. Güzel bir gelecek hayal eden, bu yolda söyleyecek sözü olan, değişimi mümkün kılma gayesi güden ve ilham almak isteyenler için kaçırılmayacak bir organizasyon…

Güzel bir gelecek hayalini paylaşan kişilere, kurumlara ve markalara ait hikayelerin, tasarımların ve inovasyonların bir araya geldiği Brand Week İstanbul 2019 ile geleceğin bugün için ne kadar güçlü bir motivasyon kaynağı haline dönüşebileceğine şahit olmak, geleceğe dair umut tazelemek işten bile değil.

Program dâhilinde; Felis Ödülleri, Lovemarks Ödülleri, Fark Yaratan Kadınlar, Brand Academy Sertifika Programı, Marka İkonları Yürüyüşü, Portfolyo Buluşmaları ve özel networking toplantıları gibi her yıl düzenlenen etkinliklere bu yıl da katılabilirsiniz. Bunların yanı sıra, bu yılın temasına özel olarak FutureTech ve Insta Day gibi etkinliklere de yer veriliyor. Insta Day‘de geleceği şekillendirmeyi hedefleyen markalar için etkili bir platforma dönüşen Instagram’ı ve gücünü, Instagram yıldızları ile bu platformun uzmanlarından dinlemek mümkün. FutureTech kapsamında ise akıllı endüstrilerin ve medyanın geleceği ile yeni teknolojiler gözler önüne seriliyor.

Görsel: twitter.com/designweektr/
Tasarımın Kalbi Türkiye Tasarım Haftası’nda Atacak

14-17 Kasım 2019 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan “Design Week Turkey”, yani Türkiye Tasarım Haftası, tüm ülkeyi tasarım ekseni etrafında bir araya getirmeyi başarıyor. Türk tasarımını markalaştıran, ülkeyi tasarım aracılığıyla keşfetmeyi mümkün hale getiren Design Week Turkey, Türk ekonomisine ivme kazandıracak bir etkinlikler dizisi.

DWT’19, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da dünyayı etkisi altına alan tasarım trendlerini gözler önüne serecek. Başta endüstriyel tasarım, moda, görsel iletişim tasarımı ve mimari olmak üzere pek çok farklı alanda panellere, sergilere ve atölyelere ev sahipliği yapacak.

Girişimci genç tasarımcıları da destekleyen Design Week Turkey, bu bağlamda, gelecek vadeden tasarımcıların kendilerini gösterebilmesine ve projelerine hayat verebilmesine de zemin hazırlıyor. Girişimcilik ruhuna sahip genç tasarımcılarhttp://designweekturkey.com/girisimci-genc-tasarimci bağlantısındaki formu doldurarak etkinlik ekibiyle iletişime geçebilirler.

Edit;

Bürotime, bu yıl 8.si düzenlenen Design Turkey 2019 Ödül Töreni’nde home office çalışma kültürüne uygun, konforlu, fonksiyonel ve samimi iç mekanlar yaratılmasına yönelik geliştirdiği Era Home isimli ürünü ile “Ofis Mobilyaları” kategorisinde Üstün Tasarım Ödülü’ne layık görüldü.

Şehrin ruhunu yansıtan en iyi kültür-sanat etkinliklerinden zamanında haberdar olmak için bürotime.blog’u takip edebilirsiniz!