Kozmopolit yapısı ve her daim canlılığı ile dünyanın en beğenilen şehirlerinden biri olan İstanbul, Mart ayında da birbirinden farklı birçok kültür sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor. İstanbul’da yaşamanın güzelliklerini keşfetmek için etkinliklere göz atmalısınız.

 

Fotoğraf: studiomasterpiece.com

Anna Laudel Contemporary’in Muhteşem Atmosferinde Ramazan Can’ın Eserleri

Karaköy’de yer alan sanat alanı Anna Laudel Contemporary, 1 Mart günü Ramazan Can’ın “Evvel Zaman İşi” sergisine ev sahipliği yapıyor. Can’ın 2013 ile 2018 yılları arasında Şamanizm, totemler ve ritüeller, beden ve ruh, ölüm ve yaşam üzerine yarattığı halı ve dokuma, heykel, enstalâsyon ve resim çalışmaları değişik başlıklar altında sergileniyor. Anna Laudel Contemporary’in muhteşem atmosferinde sanatçının eserlerini görebilirsiniz.

Oscar and the Wolf Bu Yıl Da Volkswagen Arena’da

Geçen yıl Volkswagen Arena’da muhteşem bir performans sergileyerek hayranlarına muhteşem dakikalar yaşatan Oscar and the Wolf, bu yıl da gerçeküstü performansını gerçekleştirmek için tekrar geliyor. 2 Mart 2018 Cuma günü konseri olan Belçikalı pop grubu Oscar and the Wolf, Infinity albümündeki şarkılarını hayranları ile buluşturuyor. Bu muhteşem konseri canlı olarak Volkswagen Arena’da izleyebilirsiniz.

Fotoğraf: Pexels

Masterpiece Galata’da String Art & Terrarium Deneyimi

Cıvıl cıvıl atölyesi, hoş müzikleri ile muhteşem bir String Art deneyimi yaşatan Masterpiece Galata’da ham bir ahşap plakayı kendi ellerinizle sadece 3 saat içinde evinizin en şık dekoratif eşyası haline getirebilirsiniz. Masterpiece sanatçılarının yönlendirmesi ile ahşap plakanızı dilediğiniz renge boyayabilir, daha sonra özel olarak tasarlanan çivi çakma aletinizle plakanıza dilediğiniz şekli verirken günün gerginliğinizi üzerinizden atabilirsiniz. Tasarladığınız eserinizi sanatçı eşliğinde yüzlerce çeşit ve renkteki iplikler arasından evinize uygun olanları seçerek doldurabilirsiniz. Tüm bu işlemler sırasında kafanızın tamamen boşalmasını sağlayabilir ve terapi gibi bir seans sayesinde muhteşem bir esere sahip olabilirsiniz.

Hocapaşa Kültür Merkezinde Mart Etkinlikleri

Hocapaşa Kültür Merkezi’nde Mart ayında gerçekleştirilecek olan Sema Gösterisi ve Semazen Dünyası, Galata Mevlevileri tarafından sergileniyor. Canlı tasavvuf müziği eşliğinde sunulan eşsiz sema gösterisi ve Sema geleneği ile ilgili enfes sergi deneyimini büyüleyici bir atmosferde izleyebilirsiniz. Sergide dervişlerin kullandığı aksesuarlardan kıyafetlere, müzik aletlerinden sema kültürlerine kadar sema sanatı ile ilgili her şey sergileniyor.

Hocapaşa Kültür Merkezinde Mart etkinlikleri arasında yer alan dans gösterisi Dansın Ritmi, Osmanlı Saray Dansları ve Anadolu’nun değişik bölgelerinin özel danslarını, oryantal dansları ritm show ile harmanlayarak izleyiciler ile buluşturuyor. Çağdaş bir koreografiye sahip olan Dansın Ritmi, 360 derecelik görsel efektlerle destekleniyor. Muhteşem kostümler eşliğinde ve tarihi bir atmosferde sergilenen dans gösterisi ile büyülenmek istiyorsanız mutlaka gitmelisiniz. Ayrıca fuaye alanında yer alan Dervişin Experience sergisini de program öncesinde gezebilirsiniz.