Ofis çalışanları için çalışma ortamının ferah, ruhsal sağlığı olumlu yönde etkileyen ve motive edici bir görünüme sahip olması; iş yaşamında büyük bir önem arz eder. Küçük değişiklikler ve sıradan gibi duran aksesuarlar büyük farklar yaratır. Günün oldukça önemli bir kısmının geçirildiği ofisler, kişilerin fiziksel ve ruhsal sağlığına dikkat edilerek dekore edilmesi gereken yaşam alanlarıdır.

Bu ortak yaşam alanlarını hem göze hem de ruha daha güzel gösterenler ise hiç şüphesiz ofis bitkileridir. Bitkiler; çalışma ortamının sadece yeşilin zengin tonlarına bürünmesine değil; çalışanların uzun vadede daha mutlu ve verimli olmasına da katkı sağlar. Ofis çiçeklerinin; çalışanların stresini azaltması, kapalı alanlardaki hava kirliliğini minimize etmesi ve gürültü derecesindeki seslere karşı bariyer görevi görmesi gibi son derece önemli faydaları vardır. Kazandırdığı estetik görüntünün yanı sıra bitkiler; sunmuş olduğu bu doğal ve görsel meditasyon sayesinde ofis ortamını, çalışanlara nefes aldıran bir alana dönüştürür.

Ofis Bitkileri ile Stresi Azaltın

Ofislerde çiçek bakımı, çalışanların bulunduğu ortam koşullarına göre değişiklik gösterir. Yaşam koşulları açısından düşük seviyede güneş ışığı ve ideal miktarda su isteyen bitkiler, genellikle ilk tercih edilenlerdir. Washington State Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalar, ofiste canlı bitki bakımı ile kan basıncının düştüğünü ve stres seviyelerinde azalma olduğunu gösterir. Çalışma masanızda ofis çiçekleri için küçük bile olsa, bir yer açarak iş stresini azaltabilir ve ruh sağlığınıza hitap eden bir ortam oluşturabilirsiniz.

Daha Temiz Bir Hava İçin Ofis Çiçeklerine Yer Verin

Canlı bitkilerin varlığı, stresi azaltmakla kalmaz; birer yaşam alanı olan ofislerdeki havanın daha temiz olmasına da katkı sağlar. Modern ofis ortamları, dışarıdaki havadan on kat daha fazla bakteriye sahiptir. Kapalı alanlarda oluşan nemi dengeleme gibi yetenekleri bünyesinde barındıran ofis bitkileri ile klima ünitelerindeki iş yükünü azaltabilir ve daha fazla enerji tasarrufu elde edebilirsiniz.

 

Rahatsız Edici Seslere Ofis Bitkileri ile Çözüm Getirin

Ofis alanlarının sert zemine sahip belirli noktalarına yerleştirilen bitkiler, doğal ses bariyerleri oluşturulmasına yardımcı olur. Kafa karıştıran, dikkat dağıtan ve verimliliği olumsuz yönde etkileyen sesleri ofis ortamında bitki kullanıp odanın akustiğini değiştirerek azaltabilirsiniz. Rahatsız edici seslerin absorbe edilmesi ile birlikte ofiste yaşam daha huzurlu bir atmosfere bürünür.

Bürotime; sağlıklı ve verimli bir çalışma ortamı yaratmak için insan odaklı, iyi tasarlanmış projeler üretir. Ofisinizde kişilerin kendilerini iyi ve mutlu hissedeceği bir yaşam alanı yaratmak istiyorsanız, Bürotime çözüm önerilerini hemen inceleyebilirsiniz.