Baharın kendini hissettirmesiyle birlikte ofislerde de tazelenme ve yenilenme zamanı başladı! Kış aylarının kasvetiyle çekmecelerinize tıkıştırdığınız gereksiz eşyaları atarak siz de bir an evvel işe koyulabilir, masanızın üzerini düzenli hale getirip ardından ofis dekorasyonu konusunda bazı yenilikler yapmayı düşünebilirsiniz.

Çekmeceleri Düzenleme Zamanı Geldi

Ofis çalışanı için masasının üzeri ve çekmecelerinin düzenli olması, motivasyon açışından önem taşır. Çünkü dağınık ve kirli ortamlar isteksizlik yaratıp tembelliğe neden olabilir. Ortadan kaldırma amaçlı çekmecelere atılan eşyalar, bir süre sonra sıkıntı yaratmaya başlar. En alt çekmecede ise genellikle unutulmuş ve kullanılmayan pek çok şey durur. Dağınık çekmecelerden kurtulmak için çekmece içi düzenleyicileri kullanarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Bölmelerden oluşan bu düzenleyiciler, hayatınızı kolaylaştıracaktır. Fazlalıkları, çöpleri ve hiç kullanılmayanları atarak yeni ofis eşyalarınıza yer açabilirsiniz. Çekmecelerinizi biraz daha kişiselleştirmek için içlerine, koku çubukları ya da lavanta kesecikleri koyabilirsiniz. Sevdiğiniz bir kokuyu duymak çalışma isteğinizi artıracak ve aidiyet duygunuzu tazeleyecektir. Çekmecelerinizden bir tanesini kişisel eşyalarınız için ayırırsanız daha rahat edebilirsiniz. Özel eşyalarınız ofis malzemeleriyle karışmamış olur. Atıştırmalıklar, hijyen malzemeleri, şarj aletiniz, yedek giysiniz, çantanız gibi kişisel eşyalarınızı tek çekmecede toplayabilirsiniz. Diğer çekmecelerinizi ataş, kâğıt, kalem, kırtasiye ürünleri, zımba, lastik, dosya ve buna benzer ofis gereçleriniz için kullanabilirsiniz.

 

Ofis Dekorasyonu Kesonlarla Ferahlıyor

Ofis içi dekorasyon ne kadar ferah ve kullanışlı olursa çalışanların motivasyonu da o denli yüksek olur. Ofis mobilyalarının işlevsel ve ergonomik olması önemlidir. Az yer kaplayan işlevsel ürünler, ofislerin yeni gözdeleri arasındadır. Böylece çalışma alanları daralmaz, ferah bir ofis ortamı elde edilir. Bu tarz mobilyaların içinde kesonlar önemli bir yer tutar. Bu küçük dolaplar, kısa olmaları ve fazla yer kaplamamaları nedeniyle çok tercih edilmektedir. Ekstra saklama alanı yaratarak işleri kolaylaştırırlar. Dosyalarınızı, kişisel eşyalarınızı keson dolaplar içerisinde tutabilirsiniz. Çalışma masasına entegre olabilecek şekilde tasarlanan keson modelleri, masanın yanında veya altında yer alarak alandan tasarruf sağlar. Çekmecelerinize sığmayan evraklarınızı, arşivlerinizi ayrı bir dolap yerine masanızın yanındaki kesonda bulundurmanız işinizi de kolaylaştırır. Keson masanızın altında yer alacaksa, sağa veya sola yaslayarak kullanabilirsiniz.

“Ofisteki yardımcınız” görevini üstlenen Link keson ailesi, çekmece düzenleyici özel aparatı sayesinde düzenli ve ulaşılabilir depolama alanları oluşturarak dağınık masa sendromu ile baş etmenize yardımcı olur ve tüm haftanızı verimli kılar 🙂