Çalışma alanı dizaynında üretkenliğinizi artırmak ve düzenli bir ortam elde etmenizi sağlayacak çeşitli fikirleri göz önünde bulundurarak alan yönetimini verimli bir şekilde yapabilir ve konforlu bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. İşte üretken ve düzenli bir çalışma alanı için uygulayabileceğiniz fikirler…

1- Ferah Bir Ortam Oluşturmak

Çalışırken hissedilen stres ve baskıdan uzaklaşmak için ortamın dizaynının ferah olması gerekir. Çalışma dekorasyonunda sakinleştirici renkler, aksesuarlar ve detaylar kullanmak istediğiniz rahatlığa kavuşmanıza yardımcı olur. Açık renk duvarlar, göze hoş gelen eşyalar ferah bir ortam oluşturmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bazıları.

2- Yaratıcılığı Destekleyen Aksesuar Kullanmak

Verimli ofis ortamı elde etme noktasında ilham kaynağı olarak kullanabileceğiniz aksesuarlara yer vermek oldukça önemlidir. Yaratıcılığı destekleyen ve çağrışımlarda bulunmanızı sağlayan detaylar bu aşamada etkili sonuçlar kazandırır. Çeşitli objeler, sanat eserleri ve özel aydınlatma sistemleri ile çalışma alanınızı özelleştirebilirsiniz.

3- Kişisel Tarzı Dekorasyona Yansıtmak

Çalışma ortamınızı kişisel tarzınızı yansıtan eşyalarla donatmak keyifli ve verimli vakit geçirmenize yardımcı olur. Hoşunuza giden detaylara sahip olan bir alan daha konforlu hissetmenizi ve konsantrasyon seviyesinin yüksek olmasını sağlar. Aksesuardan eşyalara, duvar renginden alan yönetimine kadar beğenilerinize uygun bir tasarım oluşturabilirsiniz.

4- Konforlu Bir Alan Yaratmak

Çalışırken üretkenliğin yüksek olmasındaki en önemli hususlardan bir tanesi de konfor seviyesidir. Ergonomik çalışma ortamı oluşturmak dikkatinizin dağılmasının önüne geçer ve uzun süre çalışmaya devam etmenizi sağlar. İdeal koltuk ve masa seçimine ek olarak rahat hissedebileceğiniz aksesuarlara da çalışma alanınızda yer verebilirsiniz.

5- Organize Olmayı Sağlayan Ürünlere Yer Vermek

Çalışma ortamınızda masanızın çevresindeki ideal bir noktaya organize bir şekilde çalışmanızı sağlayacak ürünleri tercih edebilirsiniz. Programınız, hatırlamanız gereken detaylar gibi önemli noktaları içeren pano ve takvim gibi aksesuarlar ile üretkenliğinizi yükseltebilirsiniz. Böylece işlerinizi daha planlı bir şekilde yürütebilirsiniz.

6- Yeterli Depolama Alanına Sahip Olmak

Ofis düzeni oluştururken yeterli depolama alanına sahip olmak son derece önemlidir. Masadaki ve çevresindeki alanda depolama alanlarını belirleyerek efektif çözümler oluşturmak düzenli bir çalışma ortamı sunar. Depolama alanlarının yeterli olması ortamın kısa sürede dağınık hale gelmesinin de önüne geçer.

7- Çeşitli Bitkiler Kullanmak

Çalışma ortamını renklendirmek ve üretkenliği artırmak için uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de dekorasyonda bitkilere yer vermektir. Ferah ve şık bir ortam oluşturma noktasında oldukça etkili olan bitkilere siz de dekorasyonunuzda yer verebilirsiniz. Çalışma alanınıza uyum sağlayan vazo, saksı ve bitki desenli ürünler ekleyerek huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.

8- Minimal Eşyalar Tercih Etmek

Çalışma alanı fikirleri arasında öne çıkanlardan biri de minimal dekorasyon oluşturmaktır. Sakin ve ferah bir alan yaratma noktasında basit mobilyalar tercih etmek büyük fark yaratır. Aynı zamanda az sayıda ve kompakt yapıda aksesuar kullanmak çalışma ortamının karmaşıklaşmasının önüne geçmenize yardımcı olur.

9- Alternatif Alanlardan Yararlanmak

Ofis ergonomisi yaratırken alternatif alanlar belirlemek ve bu alanlardan yararlanmak oldukça etkili sonuçlar kazandırır. Alan yönetimi konusunda isteklerinizi gerçekleştirmek için çalışma alanınız ve çevresinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz detaylara yer verebilirsiniz. Böylece hem çalışma alanınızı rahatlatabilir hem de çalışma materyallerinize kolayca ulaşabilirsiniz.

10- Hareketli Ürünlere Yer Vermek

Çalışma alanınızda verimliliğin yüksek olması ve düzenli bir ortam elde etmek için eşyalarınızı sıklıkla hareket ettirmeniz gerekebilir. Bu aşamada tekerlekli ve hafif ürünler tercih etmek çalışma ortamında istediğiniz hareket esnekliğini elde etmenizi sağlar.

Ergonomik ve dinamik bir çalışma alanı oluşturmak için Bürotime’ın sunduğu yenilikçi çözümlerden yararlanabilir, çalışma motivasyonunuzu artıracak bir ortamı kolayca yaratabilirsiniz. Beklentilerinize ve tarzınıza sunan ürünleri shop.burotime.com üzerinden inceleyebilir, dönemsel kampanyalardan yararlanarak güvenilir ve hesaplı bir alışveriş fırsatı yakalayabilirsiniz.