Günlük hayat temposunun yoğunluğu ve beraberinde getirdiği zorluklar, çalışanları ve işverenleri alternatif yöntemler bulmaya sürüklüyor. Büyükşehirlerde ulaşım ve trafik sorunları nedeniyle yaşanan zaman ve enerji kayıplarını minimuma indirmek için işverenler çeşitli çözümler sunsa da, yeni nesil çalışma kültüründe bu kaybı tamamıyla ortadan kaldıracak bir alternatif tercih ediliyor. Bu alternatifin adı: home office. Türkçeye çevirdiğimizde “ev-ofis” olarak basit şekilde tanımlayabileceğimiz bu kavram, motivasyonu artıran verimli bir çalışma ortamını şart koşuyor. Kendinizi rahat, mutlu ve güvende hissettiğiniz bir alanda üretkenliğiniz ve konsantrasyonunuz da eş zamanlı olarak artıyor.

Peki, evinizden daha huzurlu ve olduğunuz gibi davranabildiğiniz başka bir yer var mı? Ev konforunda çalışırken performansınızı yükseltecek, işlevsel ve sürdürülebilir çözümlerle donatılmış bir home office için doğru ofis mobilyalarını seçmeniz bu noktada büyük önem taşıyor.

Ev Konforunu Sürdüren Sanatsal Yaklaşımlar

Home office dekorasyonunda her ne kadar işlevsellik ön planda gibi gözükse de, estetik kaygılardan uzak bir tasarımın başarıya ulaşması mümkün olmuyor. Bu nedenle nasıl ki ofis dekorasyonunda bütün bir mekanı ele almak gerekiyorsa, ev-ofis tasarlarken de evin genel atmosferiyle ilişki kurmak gerekiyor. Ahşap, deri, keçe gibi doğal ve sıcak malzemeler ev konforunu çalışma alanlarına taşımanıza yardımcı oluyor.

Bürotime’ın fonksiyonel detaylarla zenginleştirilmiş, home office dekorasyonu ile uyumlu çalışma masası Runner Home, bu anlamda oldukça başarılı bir örnek sayılıyor. Runner Home’un sunduğu metal ve lake depolama alanlarının arka planında yer alan keçe paneller ile çalışma alanınızda fonksiyonellik ve sıcaklığı buluşturabilirsiniz 🙂

Benzer şekilde Era Home; masif ahşap malzemenin keçe ile birleştiği, son derece doğal ve kullanışlı bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Kablo geçişleri için tasarlanmış özel platformlar, priz kapakları ve dekoratif depolama alanları ile zenginleştirilen bu ürünü home office dekorasyonunda gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Pi Home ise; yalın tasarımıyla kullanıcıya iç mekan dekorasyonunda minimal dokunuşta bulunan bir çalışma masası hissi geçirmeye yardımcı olurken; aynı zamanda keçeden üretilmiş cepli askılığı, metal panosu ve kalemliği ile çalışma alanınızı düzene sokuyor.

Daha Düzenli ve Organize Çalışma Alanları

Home office tasarımına ilişkin en önemli konulardan biri de düzenli ve organize çalışma alanları oluşturmak oluyor. Bunun için nitelikli depolama alanları ve fonksiyonel mobilya tasarımları edinebilirsiniz. Her mekana kolayca entegre edebileceğiniz açık duvar rafları, kitaplarınızı, klasörlerinizi ve bazı araç gereçlerinizi dekoratif bir şekilde depolamak için faydalı olabilir. Ancak çalışma alanınızı baştan aşağı düzenlemek için fonksiyonel depolama alanlarına ve mekanın ölçülerine uygun boyutlarda kapaklı dolap tasarımlarına da ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız. Bu anlamda Bürotime’ın Link serisi, ev içindeki çalışma alanlarınıza yönelik işlevsel depolama alanları hakkındaki tüm beklentilerinizi karşılıyor.

Home Office Ruhu, Kolektif Çalışma Alanlarında!

Eski adıyla “urban station” olarak tanınan ve farklı iş kollarındaki bireylerin kolektif bir mekânda çalışmalarını sürdürmesine yardımcı olan üretken çalışma ortamları, “Workinton” veya “Kolektif House” gibi paylaşımlı ofisler altında farklı isimlerle hizmet vermeye devam ediyor. Sıradan ofis tasarımlarından farklı olarak, çeşitli çalışma ünitelerini bir arada barındıran mekânlar, her yaşta çalışanın ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip oluyor. Bu tip çalışma alanlarında isterseniz rahat koltuklarda uzanarak, ister uzun ve geniş bir masayı diğer çalışanlarla paylaşarak, isterseniz de bireysel ünitelere yerleşerek çalışabiliyorsunuz. Eğer küçük bir işletmeniz var, ancak henüz ofisiniz yoksa, Workinton bünyesinde bulunan çeşitli sanal ofislerden de faydalanabilirsiniz. Hem home office çalışanlar hem de küçük işletmeler, yine aynı yapılanmanın içinde yer alan toplantı odalarını kiralayabiliyor.

Değişen çalışma şartlarına göre, çalışma alanlarında ses getiren yeniliklere imza atmak için siz de Bürotime’ın işlevsel, çağdaş ve özgün home office çözümlerine göz atabilir; hem evinizde hem de kolektif ortamlardaki çalışma performansınızı zirveye taşıyabilirsiniz.