Mimarlık, İç Mimarlık ve Endüstriyel Tasarım gibi bölümlerin pratiği; bina tasarımının, toplum geleneklerinin, peyzajların, yerleşim yerlerinin, şehirlerin ve banliyölerin fiziksel ve kültürel bağlamlarıyla nasıl etkileşime girdiğine dair derin bir anlayış gerektirir. Yurt dışındaki master ve MBA eğitim programları, tarihi ve çağdaş tasarımları incelemenize ve dünya çapında farklı bina kültürlerini, alanında uzman profesyoneller tarafından öğrenmenize olanak tanır.

Yurt Dışında Eğitim Alınabilecek Programlar

Roma, İtalya

Oregon Üniversitesi tarafından oluşturulan eğitim, Roma’da bir yaz dönemi boyunca eksiksiz bir kurs ve stüdyo programı sunar. 12 kredilik program; bir stüdyo, bir medya dersi ve bir semineri içerir. Roma, bu kursların her birinin laboratuvarı konumundadır. Derslere ek olarak; İtalya’daki diğer şehirleri keşfetme fırsatları ile saha gezileri de sunar. Bu program ikinci sınıf ve üzerinde, not ortalaması en az 2.5 olan mimarlık öğrencilerine açıktır.

İskandinavya

İskandinavya’da eğitim olanakları sunan Danimarka Yurt Dışı Eğitim Enstitüsü (DIS) aracılığıyla mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve tasarım programlarına katılabilirsiniz. Eğitim dili İngilizce olan 6 kredilik programlar güz ve bahar dönemlerinde açılır.

Vancouver, Kanada

Oregon Üniversitesi’nin oluşturduğu Vancouver Mimarlık ve Kentsel Tasarım Programı, not ortalaması en az 2.5 olan mimarlık ve mimari yüksek lisans öğrencilerine açık tasarım tabanlı bir program. Dünyanın en büyük kamusal alanlarından biri olan Granville Adası’nda verilen eğitim, dört dersten oluşur.

Kapsamlı Online Eğitim Programları

University of the Arts London (UAL)

En prestijli sanat ve tasarım okullarından sayılan UAL, çevrim içi olarak mimarlık ve iç mimarlık dersleri sunar. Yeteneklerini geliştirmek isteyen tüm tasarımcılara açık olan eğitimlerin süreleri bir günden bir haftaya kadar değişiklik gösterir.

University of Wisconsin-Stout

60 kredilik çevrim içi eğitim programı grafik tasarım, endüstriyel tasarım, iç mimari gibi alanları kapsar. Deneyimsel öğrenme ve tasarım tabanlı araştırmalarla tasarımcıların kendilerini geliştirebilecekleri çok yönlü bir programdır.

University of Nebraska-Lincoln

Mimarlık bilimi çerçeveli 36 kredilik program, tasarım alanında akademik deneyimi olanlara uygundur. Araştırmaya dayalı bir kariyer hedefi olanlar için son derece idealdir.

Eğitim hayatınızı bir sonraki noktaya taşırken yurt dışı merkezli farklı programlara katılabilir, bu süreçte Bürotime’ın tasarım felsefesi ve sürdürülebilir üretim anlayışından da ilham alabilirsiniz.